Astrologie

Astrologie je nauka, která nám na základě postavení Slunce, Luny a planet v okamžiku narození nechává nahlédnout do našeho nitra a vypovědět nám informaci o tom, jaké máme vlastnosti, jací jsme a jaký život prožíváme.

Náš život je ovlivněn časem, který v daném okamžiku má svoji kvalitu, svoje vlastnosti. Postavení planet si pak můžeme představit jako ručičky poměrně složitých hodin, které nám onu “kvalitu času” popisují.

Pro vytvoření astrologického horoskopu ovšem kromě data narození potřebujeme znát také čas a místo narození. Není třeba se bát “špatného” horoskopu, protože takový víceméně neexistuje. Nativní horoskop nám popisuje naše vlastnosti, naše silné a slabé stránky a naše pravděpodobné nadání. Také nám říká, kde bude naše cesta životem snadná a kde nám život naopak připraví nějaké překážky. Náš život je jeden velký školní příběh plný předepsaných zkoušek a je jen na nás, s jakým výsledkem těmito zkouškami projdeme. Úkolem astrologie je tyto zkoušky popsat a nastínit, jakým způsobem se s nimi vypořádat. Kdo by si nepřál být obdařen pocitem, že absolvoval náročnou školu života, ve které obstojně či dokonce výborně obstál.

A pak možná v některém z následných životů přijdou zasloužené prázdniny, které budou charakterizovány “bezproblémovým” horoskopem, kdy všechno bude vycházet téměř “automaticky” bez našeho velkého přičinění. Ale i prázdniny bychom měli prožívat aktivně a uplatňovat naše získané schopnosti tak, abychom nežili jen sami pro sebe, ale v našem okolí vytvářeli atmosféru pohody a porozumění. A i v takovém životě nám astrologie může být užitečným průvodcem.

Všechna práva vyhrazena | Huspeka.net  | Vytvořil: Vladimír Hurta - Tvorba webových stránek